הורים יקרים! מחפשים קורס הכנה לכתה א'?

הקיץ, איזי העיפרון, מכין את ילדכם לכתה א' עם קורס אינטראקטיבי לרכישת מודעות פונולוגית וראשית קריאה!

למידה חוויתית ועצמאית עם תכנים כיפיים!

 • סרטוני אנימציה
 • שירים לימודיים
 • מצגות ויזואליות
 • משחקים
 • דפי עבודה

תכני הקורס מתאימים גם להוראה מותאמת (מתקנת) לילדים עם לקויות למידה ולתלמידי חינוך מיוחד בפרט.

ועכשיו מבצע קיץ לשבועיים בלבד!

המבצע תקף מ-1 ביולי 2024 ועד 14 ביולי 2024
במחיר 59₪ לחודש במקום
199₪ בלבד! מהרו להרשם!

קורס ההכנה לכתה א’ מבית EZToddler, הוא קורס דיגיטלי ואינטראקטיבי בו הילדים יפתחו מודעות פונולוגית וירכשו את יסודות הקריאה לקראת כתה א’. הקורס מותאם לעבודה עצמאית, בצורה כיפית וקלילה עם סרטונים, שירים, משחקים ודפי עבודה והוא מתאים לגילאי 4-7 והוא נותן מענה לחלק השפתי בעבודת ההכנה לכתה א’.

שאלות ותשובות בנושא קורס הכנה לכתה א'

הכנה לכתה א’ הוא תהליך בו אנו מכינים את הילד ברמה הלימודית, הרגשית והתנועתית לקראת העליה לכתה א’ כדי שיוכל לצלוח בקלות את השינויים המהותיים הצפויים לו במעבר מהגן לבית הספר ובכדי שלא יצבור פער לימודי וחברתי שיהיה קשה להשלים לאחר מכן.

מבחינת מיומנויות לימודיות שצריך לדעת לכתה א’, אפשר לחלק את הלימוד לשלושה נושאים:

 • מוכנות שפתית
  מבחינת לימודי שפה, צריכה להיות לילד מודעות פונולוגית (חלוקת מילה להברות וצלילים), להכיר את האותיות וצליליהן, לזהות חרוזים ולהרכיב משפטים תוך שימוש באוצר מילים הכולל מילים נרדפות, הפכים, דימויים ועוד). 

 • מושגי יסוד בחשבון
  מבחינת לימודי חשבון הילד צריך להכיר את המספרים מ1 עד 10, לכתוב אותם, לספור ולמנות אותם וכן להכיר צורות בסיסיות כמו מרובע, משולש וכן הלאה

 • מוכנות קוגנטיבית
  מיומנויות לימודיות נוספות בהן הילד צריך לשלוט לקראת כיתה א’ הן יכולת מיון ומציאת מכנה משותף וכן היכרות עם יחסי גודל ומרחב.

 • למידע נוסף ניתן לצפות בסרטון הייעודי בנושא: מדריך הכנה לכתה א’ להורים

במסגרת ההכנה לכתה א’ מתמקדים בעיקר ב4 תחומים

 •  יכולת קוגנטיבית
  זאת אומרת יכולת מחשבתית במסגרתה מפתחים את היכולת הלימודית בנושאי שפה, חשבון וכן את הזיכרון ויכולות הריכוז וההקשבה
 • יכולת מוטורית
  זאת אומרת יכולות תזוזה ושליטה בגוף במסגרתן נוודא שהילד יכול לעשות פעולות כדוגמת אחיזת עיפרון בצורה נכונה, שימוש במספריים וכלים אחרים. נוודא כי הילד יכול לשבת בצורת נכונה כך שהגוף שלו לא יתעייף בישיבה ממושכת וכן נוודא כי הילד יודע לזהות צורות ועזרים ולהעתיק  אותן וכן נוודא כי הילד יכול להתמצא ולהתארגן במרחב 
 • הכנה רגשית לכתה א’
  במסגרתה מלמדים את הילד לקראת מה הוא הולך. נלמד על ההבדלים בין הגן לבית הספר, על החוקים והדמויות הפדגוגיות אותן יפגוש וכן הילד ילמד איך להתמודד עצמאית עם משימות ואיך להתמודד עם תסכולים ולחץ.
 • הכנה חברתית לכתה א’
  במסגרתה נחזק את היכולות החברתיות של הילד, הוא ילמד איך לעבוד בקבוצה, לשתף פעולה עם אחרים וכן איך להכיל אחרים ולעיתים לוותר  על רצונו או על סיפוקו המיידי לטובת האחר.

קורס הכנה לכתה א’ הוא לא חובה אך הוא רצוי בהחלט. בעידן הפוסט קורונה, נוצרו פערים רבים שהילדים ומורי כיתה א’ מתקשרים לגשר עליהם ובקורס הכנה לכתה א’ הילדים מקבלים כלים להתמודדות עם המסגרת הלימודית החדשה אליה הם צפויים להכנס. לכן עבור הורים להם אין את היכולת להכין את ילדם לכתה א’ בעצמם, קורס הוא הפיתרון האולטימטיבי. ישנם קורסים מסוגים שונים וניתן לבחור את הקורס המתאים לאורח החיים של המשפחה.

מחירי השוק של קורס הכנה לכתה א’ נעים בין 300 שקלים לאלפי שקלים בהתאם לסוג הקורס ואורכו כיוון שישנם כמה סוגים של קורסי הכנה לכיתה א’:

 • מחירי קורס הכנה פיזי לכתה א’ (חוג) נעים בין 1000 ל6000 שקלים. המחיר תלוי בכמות הילדים המשתתפים בקורס ובעיקר בכמות שעות הלימוד בקורס (בדר”כ הוא מדובר במסגרת של 10 שעות שבועיות במסגרת של בין שבועיים לחודש).
 • מחירי קורס הכנה אישי לכתה א’ (שיעור פרטי) נע באיזור 250-500 שקלים לשיעור של שעה, כאשר לרוב יש צורך במינימום של 10 שיעורים
 • מחירי קורס דיגיטלי לכתה א’ מתחילים ב300-400 שקלים ותלויים בזמן הגישה לקורס וכמובן כמות התוכן שבו ואיכותו.

יש לא מעט יתרונות בקורס דיגיטלי להכנה לכתה א’. הנה כמה מהם:

 • המחיר כמובן. מדובר בעשירית ממחיר של קורס פיזי להכנה לכתה א’.
 • בקורס דיגיטלי ניתן להתמקד בנושאים בהם הילד מתקשה ואנו לא כבולים ללו”ז או סדר למידה מסויים.
 • הקורס אינו תלוי בגורמים אחרים כמו זמינות המדריך או בכמות הנרשמים לקורס וכמו כן אין צורך לחכות לתקופת קורסי ההכנה לכיתה א’ שהיא חופשת הפסח או החופש הגדול כדי לעשות אותו אלא הקורס זמין כל השנה.
 • ניתן לעשות אותו בזמנכם הפנוי כשנוח לכם.
 • לקורס דיגיטלי ניתן להכנס מכל מכשיר עם אינטרנט ומכל מקום, בבית על מחשב או כדי להעביר את הזמן בתור לרופא עם טאבלט או לעשות תרגול לפני השינה עם סמארטפון.

להורים להם יש זמן ורצון להכין את הילד לכתה א’ בבית זה בהחלט אפשרי! לשם כך צריך כאמור זמן פנוי, לרשום לעצמכם את נושאי הלמידה שציינו בתשובה לשאלות “מה צריך לדעת לכיתה א'” ו”סילבוס הכנה לכתה א” ולחפש על כך מידע בגוגל. המידע יכול להגיע במספר דרכים:

עוד לא מכירים את שיטת הלימוד הייחודית של EZToddler?

בכל התכנים של איזיטודלר יש דגש גדול על ויזואליות שתמשוך את העיניים של הילדים עם דמות עיפרון שמדברת עם הילדים בגובה העיניים ומסבירה להם את התוכן בצורה קלילה וכיפית עם סרטוני אנימציה הכוללים הסבר, שירים ותרגול.

הנה כמה סרטונים שימחישו לכם את אופי העברת התכנים והלך הרוח הלימודי.

שיר סימני הניקוד

הכרת האות א'

שיר האותיות הדגושות והרפות

מה קורס ההכנה שלנו לכתה א' כולל?

הקורס מלמד כל מה שצריך לדעת בנוגע להתחלת לימודי קריאה לפני עליה לכתה א’.

הקורס מתמקד בנושאי מודעות פונולוגית כמו הכרת מבנה המילה, הברות, אותיות, עיצורים וצלילים פותחים וסוגרים וכן הכרת האותיות, שמן, צלילן וצורות כתיבתן. בנוסף נדבר גם על נושאים מתקדמים יותר כדי להקל על ילדכם בהמשך כדוגמת הכרת ההבדלים בין אותיות דגושות ורפות וכן הכרת סימני הניקוד, והכל עם סרטוני אנימציה צבעוניים ומושכים.

כל שיעור בקורס מתמקד בנושא אחד וכולל שלל צורות למידה ביניהן:

 • סרטוני אנימציה צבעוניים ומזמינים הכוללים הסברים ודוגמאות
 • שירים לימודיים וקליטים במיוחד ללימוד כיפי אותם הילדים יזמזמו גם בהמשך.
 • מצגות צבעוניות לשינון ויזואלי
 • פעילויות אונליין לתרגולים שונים.
 • דפי עבודה וצביעה להדפסה.

הקורס הוא למעשה קורס מוכנות שפתית שהוא החלק העיקרי בהכנה לכתה א’. מדובר בקורס מפורט, מזמין וממצה, המכיל עזרי לימוד רבים המונגשים למגוון רחב של תלמידים ומשולבים בו תרגולים רבים המגיעים בצורה מזמינה לילדים שתגרום להם לרצות ללמוד בעצמם!

למה לבחור דווקא בקורס ההכנה לכתה א' של EZToddler?

EZToddler הוא מותג שקם מתוך ניסיון אישי וצורך אמיתי של הורים לתוכן מונגש “שידבר” אל הילדים. התכנים בו נבחרו לאחר ניסיון אישי ולאחר התייעצות עם מורים רבים שהם עצמם משתמשים בתכנים שלנו בצורה שוטפת בכיתות הלימוד כך שהילדים כבר מכירים ואוהבים את דמות העיפרון שמלווה את כל הסרטונים והתכנים ורק מחכים לתכנים חדשים מה שיגרום להם לא רק לא להשתעמם מהקורס אלא גם לעשות אותו בשמחה.

אנו מאמינים כי תוכן צריך להיות פשוט, קל להבנה ומזמין (או בקיצור: פק”מ 😉 ). לכן הקורס שלנו שמתמקד במוכנות שפתית כחלק מההכנה לכיתה א’, הוא קורס מפורט, מזמין וממצה, המכיל עזרי לימוד רבים המונגשים למגוון רחב של תלמידים ומשולבים בו תרגולים רבים המגיעים בצורה שתדבר אליהם לילדים שתגרום להם לרצות ללמוד!

המעבר מהגן לכתה א’ הוא לא מעבר פשוט ותקופת הקורונה והמלחמה היום גרמו לו להיות מסובך עוד יותר כי הילדים גם צברו פער לא קטן. כיוון שכך, כתבתי מאמר שלם ומקיף בנושא הכנה לכיתה א’, אבל עקרונית, הדבר העיקרי שהילד צריך הוא לפתח מודעות פונולוגית ושמיעתית וכן מיומנויות בחשבון הכוללת את הכרת המספרים וכתיבתם וכן זיהוי סימני החשבון, הכרת צורות בסיסיות.

בנוסף צריכות להיות לילד מיומנויות התפתחותיות נוספות של זיכרון לטווח קצר וארוך, הבנת יחסים ומיון וכמובן יכולות של מוטוריקה קלה וגסה ומיומנויות חברתיות.

בזמן שעל המיומנויות החברתיות ועניני המוטוריקה יהיה קשה מאוד לעבוד דרך המחשב, בנושאים הלימודיים זה דווקא אפשרי בהחלט אך כיוון שהילדים לא בדיוק רוצים ללמוד בעצמם, הכנו עבורם קורס מסודר המכיל את כל מה שילדך אמור/ה לדעת בנושאי מודעות פונולוגית ברמה הלימודית לפני ההגעה לכיתה א. הקורס מועבר בצורה כיפית ומונגשת.

רוצים לראות איך נראה הקורס מבפנים? קבלו טעימה

מה מורים, גננות והורים אומרים על התכנים שלנו?

לחצו על התמונות כדי לגלות

בְּרוּכִים הַבָּאִים לְקוּרְס הַהֲכָנָה לְכִתָּה א'

דילוג לתוכן