תפריט

תחילת שנה – דפי עבודה לפתיחת שנת הלימודים

תחילת שנה או בשמה המלא – תחילת שנת הלימודים היא תקופה שבה התלמידים והמורים כאחד נרגשים להתחיל מחדש וליצור זיכרונות חדשים. תחילת שנה בכיתה א’ עשויה להיות מעט מפחידה יותר כיוון שהתלמידים לא מכירים אחד את השני ובמשך השנים הם גם יפגשו במחנכת חדשה בכל שנתיים בממוצע ולכן תחילת שנה היא הזמן לתת להם תחושת שייכות ושידעו שהם לא לבד.

תחילת שנה היא זמן מצוין להתחלות חדשות וקבלת החלטות לשנה הקרובה. כיוון שכך, חשוב שהתלמידים ירגישו תמיכה, מוטיבציה ושיהיו בטוחים ביכולות שלהם וכאן המורים נכנסים לתמונה – למורים צריכה להיות גישה חיובית כדי ליצור סביבה המטפחת סקרנות, יצירתיות ולמידה.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא לוודא שהם מאושרים, בריאים ומוכנים להתמודד עם האתגרים החדשים שיעמדו בדרכם על ידי דיבוב, אך לעיתים תלמידים לא ישתפו פעולה וייפתחו כל כך מהר, לכן כדאי לתת להם כלים שיעזרו להם להפתח ולהרגיש שייכות.

בעמוד זה אשתף בתכנים שיעזרו לכם ולהם לקבל את שנת הלימודים החדשה ולהכיר אחד את השני.

תוכן עניינים

כרטיס / דף שם להיכרות

בתחילת השנה, תג שם הוא חלק חשוב מההצגה העצמית ובמיוחד בגילים הנמוכים. זה עוזר לילדים להכיר ולזכור את שמות חבריהם לכיתה.

את תג השם ניתן להדפיס על מדבקה ולהדביק על החולצה או להעמיד אותו בצורה אוהל על השולחן במקום הישיבה של התלמיד. למעשה, אפשר להפוך זאת למשחק בזמן שהתלמידים מגיעים לכיתה ועדיין מבולבלים ולא מכירים אף אחד. הדפיסו להם את דפי השם ותנו להם לכתובת את שם ולקשט אותם.

למאמר זה צירפתי 4 אופציות להורדה והדפסה בהם תוכלו להשתמש בתחילת שנה ולמעשה בכל הזדמנות אחרת של היכרויות.

רוצים לקבל עוד תכנים מעולים לשימוש בכיתה ישירות לוואטסאפ?

פשוט הצטרפו לאחת מקבוצות הוואטסאפ הלימודיות והייעודיות של EZToddler הרלוונטיות לכם ותקבלו דפי עבודה ותכנים לימודיים נוספים ישירות לטלפון

כתיבת איחולים לתחילת שנה ולהמשכה

ברכות ואיחולים הם הדרך הטובה ביותר להראות למישהו אכפתיות ואהבה בין אם מדובר בתחילת שנה או בכל מועד.

התלמיד יכול לכתוב לחבר/ה איחולים לשנה החדשה או שהוא יכול לכתוב מה הוא מאחל לעצמו בשנה הקרובה. אופציה נוספת היא שהילדים יכולים לקחת את דף האיחולים הביתה וההורים יכתבו להם איחולים לשנה הקרובה! פעילות זו מקרבת בין הילדים לחבריהם ובני משפחתם וגורמת להם לשתף בתחושותיהם בצורה פעילה.

רוצה עוד תכנים מעולים ללימוד ?

זה הזמן להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ולקבוצות הוואטסאפ הייעודיות שלנו

קבוצת הכנה לכיתה א בפייסבוק ובוואטספ
קבוצת הכנה לכיתה א' עם EZToddler

אהבתם?
מכירים מישהו שזה יעניין אותו?
שתפו איתו את המאמר!

בְּרוּכִים הַבָּאִים לְקוּרְס הַהֲכָנָה לְכִתָּה א'