משואה לתקומה

היום נלמד על ימי הזיכרון החשובים של מדינת ישראל, וכן על יום ההולדת של המדינה- יום העצמאות.

מאז ומתמיד היה העם היהודי עם נרדף, עם שרצו להשמידו. מה שמיוחד בעם שלנו, הוא שאנו תמיד מוצאים דרכים להמשיך בכל הכוח, באמונה, ובתקווה, וגם בתקופות האפלות ביותר, אנו קמים אחרי כל נפילה, ביחד. במצגת שלפניכם, ריכזתי למעשה שלוש מצגות שונות. מצגת אחת, מוקדשת ליום הזיכרון לשואה ולגבורה. שם תמצאו מידע רב: מהי שואה? מהו גטו? תלמדו על מרד גטו ורשה, ומי היו הפרטיזנים? תכירו את יאנוש קורצ’אק ואנה פרנק, ותפגשו גם בחסידי אומות עולם ומה היה פועלם בתקופה האפלה הזו. ישנם סרטונים נוספים, פעילויות מומלצות וחשוב להפעיל שיקול דעת על פי גיל.

המצגת השנייה עוסקת ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות איבה. במצגת זו תמצאו מידע רב על יום הזיכרון, צבא ההגנה לישראל, המנהגים הנהוגים ביום הזיכרון ומדוע בחרו לציין אותו בסמיכות ליום העצמאות? כמו כן, יש התייחסות גם לקינת דוד ולקשר שלה ליום הזיכרון. יש הסבר במצגת לקשר בין פרח המכבים ליום זה. גם במצגת זו תמצאו סרטונים ופעילויות מומלצות.

המצגת השלישית, עוסקת ביום העצמאות. נלמד בה, מהו יום העצמאות מהם מנהגי החג? מהי מלחמת העצמאות ואיך היא קשורה ליום ההולדת של המדינה? מידע נוסף שניתן למצוא במצגת הוא על הדגל. מדוע נבחר הדגל הזה?  האם היו אפשרויות נוספות? ומהי מגילת העצמאות, ומהו סמל המדינה? על התקווה שמעתם? גם במצגת זו תמצאו סרטונים ופעילויות מומלצות.

מומלץ לתת לילדים לעבוד במצגות באופן עצמאי, בהדרגה, בהתאם למועדים והחג. במידה ומעוניינים ללמד את התכנים במליאה, מומלץ לפתוח ולהציג כל מצגת באופן נפרד.

גלריה

אם הועלו תכני עזר, הם יופיעו כאן

על כותב/ת התוכן

אימא לשלישיית בנות בנות 12, אשת חינוך כבר כמעט 20 שנה, חיה ונושמת חינוך. מנהלת קבוצת פייסבוק בשם “הכיתה של יונית” בה אני מעלה חומרים שיוצרת לבד- בעיקר מצגות אינטראקטיביות בנושאים שונים. כמו כן, מנהלת קבוצות וואטסאפ של “הכיתה של יונית” שם מלווה מורים חדשים ומורים בכלל.
יש לכם מה להגיד? איזור התגובות מחכה לכם!

בְּרוּכִים הַבָּאִים לְקוּרְס הַהֲכָנָה לְכִתָּה א'

דילוג לתוכן